Apie mus

“Muilo Ūkis“ - tai tradicinių Lietuvos amatininkų, muilininkų, Sandros Makutėnienės ir Mindaugo Makutėno ūkis, įsikūręs vienkiemyje netoli Vilniaus.

Gyvename šiaudiniame name, auginame penkis vaikus, ekologiškai ūkininkaujame, šalia namų stovi „muilinyčia“, kur ir gaminamas muilas.

 

KODĖL GAMINAME MUILĄ

Nuo vaikystės abu domimės amatais, buities darbais, meistravojimais – austi, siūti, molį lipdyti, valgį virti, drožinėti, žemę kasti, muilą virti. Abiejų seneliai ir močiutės kilę iš kaimo, rankdarbiaudavo ir meistraudavo.

Buvome abu miestiečiai, “vadybininkai”, tačiau tas gyvenimo būdas netiko, kažkur kirbėjo noras, gal būt užglaistytas užliuliuotas, kažko tikro, ne sintetinio.

Apie 2005 metus mūsų šeimoje rusenusi idėja “grįžti prie tikro” pradėjo realizuotis – atgauta senelių žemė, pradėti vienkiemio projektavimo darbai, natūralaus ir ekologiško būsto sprendimo paieškos. Tokiomis aplinkybėmis buvo neįsivaizduojama naudoti populiarius fabrikinius muilus, skalbiklius ir indų ploviklius kurie veiktų ne tik žmogų bet ir terštų aplinką kurioje gyveni. Ir labai džiaugiamės atradę/prisiminę natūralų  naminį muilą, o jo gamyba tapo namų ūkio dalimi. Pradžioje gaminome tik sau, po to draugams ir artimiesiems, ir po truputėlį klientų ratas natūraliai išsiplėtė ir toliau plečiasi.

Nuo 2009 metų mūsų produktai yra pripažinti tautinio paveldo dalimi.